Przepis

Dziś dzień dziecka…

Ostatnio przeczytałam słowa “kiedy dziecko się śmieje cały świat się śmieje”. Zgadzam się z tym w 100%. Dzieci znajdują mnóstwo powodów do radości. Nie zastanawiają się czy wypada czy nie wypada. Są spontaniczne we wszystkim. Myślę, że powinniśmy się uczyć od dzieci tego uśmiechu, tej radości z “małych” rzeczy. Czasem warto przymknąć oko i nie tracić energii na złość. “Nie warto mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych”- to też gdzieś przeczytałam.

😉

Ok, do czego dążę. Cieszmy się jak dzieci, czerpmy z życia pełnymi garściami i nie zaprzątajmy sobie głowy myślami, które ciągną nas w dół. Bądźmy dla siebie dobrzy i akceptujmy się wzajemnie. Nauczmy się tego czego uczymy nasze dzieci…

Ostatnio koleżanka poprosiła mnie o upieczenie tortu urodzinowego dla Jej uroczych bliźniaków. Ponieważ kompletnie nie mam doświadczenia w pieczeniu tortów to musiałam znaleźć inspirację. Znalazłam ją w książce, którą zakupiłam, aby poznać zdrowe przepisy dla niemowląt. Jest to książka Pani Marty Jas-Baran “u malucha na talerzu”. Oczywiście przepis został zmodyfikowany zgodnie z moją filozofią, czyli jest bez glutenu i bez cukru.

Na początek upiekłam biszkopt, wg przepisu, który znajdziecie tutaj:  http://zdrowacukiernia.pl/biszkopt-dla-dzieci/

Użyłam do tego okrągłej formy (24 cm). Po upieczeniu i ostudzeniu przekroiłam go na pół. Następnie odstawiłam. Zagotowałam 850 ml wody i do wrzątku wsypałam 2 galaretki malinowe. Galaretkę cytrynową przygotowałam w 0.5 l wody. Kiedy galaretka malinowa nieco przestygła, ale była jeszcze ciepła, wsypałam do niej mleko modyfikowane i wymieszałam. Galaretki odstawiłam w chłodne miejsce a następnie do lodówki.

Kiedy galaretka malinowa nieco stężała, zmiksowałam ją i połowę wylałam na pierwszą warstwę biszkoptu umieszczonego ponownie w tortownicy. Nałożyłam drugą warstwę biszkoptu i zalałam resztą kremu. Gdy masa zastygła, udekorowałam ją malinami i jeżynami. Na koniec zalałam galaretką cytrynową. Odstawiłam do lodówki.

Podzieliłam na 10 porcji.

Podane poniżej wartości odżywcze dotyczą jednej porcji.