Chociaż mój związek ze sportem zaczął się kiedy jeszcze byłam małą dziewczynką, to z dietą bywało różnie. Dziś sama jestem mamą i pragnę aby moje dziecko odżywiało się zdrowo. Zdrowe odżywianie to nie tylko szczupła sylwetka, to także prewencja chorób oraz energia i witalność, a także lepsza koncentracja, która jest niezwykle potrzebna naszym dzieciom do nauki i zdobywania nowych umiejętności. Zgodzisz się ze mną, prawda?
Podejrzewam, że skoro wpadasz na mojego bloga, to szukasz zdrowszych rozwiązań dla siebie i swoich najbliższych. 🙂 Niezmiernie mnie to cieszy.
Dziś chciałam poruszyć temat śniadań. Co Twojego dziecko/dzieci lubią jeść na ten pierwszy posiłek najbardziej? Czy jecie go razem? Czy jecie w pośpiechu czy na spokojnie?
Przyznam się, że nie jestem mamą, która wstaje skoro świt i szykuje śniadanie dla całej rodziny. To zwykle synek przychodzi i woła: “Mamo wstawaj, mamy nowy dzień”. 😉
Dlatego na przygotowanie śniadania zwykle mam mało czasu. Idealnie byłoby przygotować śniadanie wieczorem, dzień wcześniej. Zdarza mi się tak właśnie robić. Niestety rzadko…
Zatem najcześciej o poranku witamy się z omletem lub jajkami na miękko, wymiennie z owsianką w różnych konfiguracjach. W lecie oczywiście z owocami sezonowymi. Dla mnie zasada nr 1 jest taka, że śniadanie musi być podane na ciepło.

Mój przepis na popisowego omleta znajdziesz tutaj:

Przepis na omlet biszkoptowy z owocami

Możesz go również zrobić w wersji z warzywami. Wystarczy pokroić w drobną kostkę ulubione warzywa i wrzucić do ubitych jajek.

Kiedyś gdzieś przeczytałam takie zdanie: “Puść do przedszkola niewyspane dziecko, bez śniadania a będziesz mieć gwarancję, że się pochoruje. Trzymam się tego i narazie się sprawdza. 🙂

Poniżej jeszcze więcej pomysłów na zdrowe i pyszne śniadanka, nie tylko dla najmłodszych.

Przepis na gryczano-jaglane Pancake’s

Przepis na “naleśniki kasztanowe”

Proteinowy pudding Chia

Przepis na racuchy z jabłkami